Kullanım Şartları ve Koşullar

KULLANIM ŞARTLARI VE KOŞULLAR

 

Yürürlüğe giriş tarihi : 19.01.2019

 

LÜTFEN BU SİTEYİ KULLANMADAN ÖNCE AŞAĞIDA YAZILI KULLANIM ŞARTLARI VE KOŞULLARINI OKUYUN!

 

Medico, siz ve sevdiklerinizin sağlığını korumak, sağlıkla ilgili aradığınız herşeye en kolay ve hızlı şekilde ulaşmanızı sağlamak amacıyla kurulmuş bir web sitesidir. Medico, sadece bir web sitesi olmaktan öte tüm değerli Çalışanları ile birlikte yaşayan bir organizasyondur ve var gücüyle Dünya'nın her yerinde gerçekleştirdiği faaliyetleri ile en iyi sağlığı bulup sizlere getirmeyi amaçlamaktadır. Umarız Medico'yu kullanmaktan mutlu olursunuz.

 

Bu siteyi kullanan kullanıcılar, Kullanım Şartları ve Koşullar'ını onayladıklarını peşinen kabul ve  beyan etmiş olurlar. Eğer burada yazılı  Kullanım Şartları ve Koşullarını kabul etmiyorsanız, lütfen bu siteyi kullanmayın!

 

 1. GENEL HÜKÜMLER
 1. Medico.ist internet sitesinin kullanımı Atalar Mahallesi Halit Paşa Caddesi No:51A yerleşik Kartal Vergi Dairesine 0530493303 vergi numarası ile kayıtlı Alimila Bilgi Teknolojileri ve Sağlık Hizmetleri Limited Şirketi’ne ("Alimila" olarak anılacaktır) aittir.
 2. Medico.ist web sitesi bu sözleşmede "Medico" ya da "Site" olarak anılacaktır.
 3. Kullanıcı : Gizlilik sözleşmesi, Kullanım Şartları ve Koşullar sözleşmelerini kabul eden gerçek ya da tüzel kişileri ifade eder.
 4. Alimila bu sözleşmede yer alan Hüküm ve Koşulları herhangi bir zamanda gözden geçirebilir ve güncelleyebilir. Medico.ist web sitesini ("Medico" ya da "Site") kullanmaya devam etmeniz, herhangi bir yazılı sözleşmeye ve uyarıya gerek kalmaksızın bu değişiklikleri ve bu sözleşmede yazılı tüm şartları, yapılmış yapılacak tüm değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir ve kullanıcıyı koşulsuz bağlar.
 1. MEDICO TIBBİ TAVSİYE SAĞLAMIYOR

Medico ve Çalışanları, iş ortakları, sponsorları, reklamverenleri, lisans sağlayıcıları ya da farklı bir şekilde sunulan hizmetler ya da ulaşmış olduğunuz içerik bilgilendirme ya da ödeme alma amacıyla sunulan ticari işlemlerdir. Medico Sosyal blogu, Hekim cevapları, Medico reklamları, Medico sosyal medya kanalları, Medico e-postaları ve SMS mesajları ile paylaşılan tüm bilgilerle sınırlı olmamak kaydıyla paylaşılan bilgiler sağlık içerikli bilgiler olup bilgilendirme amacı taşır, tıbbi tavsiye yerine geçmez.

Metin, grafikler, görüntüler, Sitenin lisans verenlerinden elde edilen bilgiler ve sitede bulunan diğer materyaller (Medico.ist Sitesinin içeriği bundan sonra “İçerik" olarak anılacaktır) gibi sadece bilgi amaçlıdır. İçerik, profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavi yerine geçecek şekilde tasarlanmamıştır. Tıbbi durumla ilgili sorularınız için daima doktorunuza veya başka bir sağlık profesyoneline danışın. Sitede okuduğunuz bir şey yüzünden profesyonel tıbbi önerileri asla göz ardı etmeyin veya bu konuyu doktorunuzla konuşmayı ertelemeyin!

Acil bir sağlık durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, derhal 112'yi ve doktorunuzu arayın. Medico, içerdiği tüm bilgilerin yanında acil durumlar için de Sitede yer alan herhangi bir spesifik sağlık profesyoneli, sağlık merkezi, sağlık hizmeti, ürün, prosedür, görüş veya diğer bilgiyi önermez veya onaylamaz. Tüm içerik bilgi vermek amaçlıdır. Medico, Çalışanları, Sitede Medico’nun daveti ile bilgi paylaşmak amacıyla makale yayınlayan kişiler veya Site'ye gelen diğer ziyaretçiler tarafından sağlanan bilgilere ve yorumlara güvenmek sadece kendi sorumluluğunuzdadır.

 1. ZİYARETİNİZİN GÜVENLİĞİ

 

Medico’yu ziyaretiniz özel ve güvenlidir. Medico, siteyi ziyaret ettiğinizde, kendi isteğinizle açıkça vermeyi tercih etmediğiniz sürece, sizinle ilgili kişisel olarak tanımlanabilir herhangi bir bilgiyi toplamamaktadır. Ancak Site’yi sizin seveceğiniz kullanıcı dostu bir site haline getirebilmek ve daha etkin kullanabilmeniz  adına web sitemizi ziyaretinizle ilgili bazı veriler topluyoruz. Toplanan ve saklanan bilgileri Çerezler Politikamızda açıklıyoruz. Site’de Medico ile ilgili olmayan herhangi bir amaç için bilgi toplanmaz.

 

 1. ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİ

Biz çocukların gizliliğini korumayı taahhüt ediyoruz. Bu Sitenin 16 yaşın altındaki çocukları çekmek için tasarlanmadığını bilmelisiniz. 16 yaşın altındaki bir çocuk olduğunu bildiğimiz herhangi bir kişiden kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler toplamamaktayız.

 

 1. BİLGİLERİN/MATERYALLERİN/ÜRÜNLERİN KULLANIMI

 

Medico’da yayınlanan tüm bilgi/material/ürünler, Türkiye Cumhuriyeti ve yabancı ülkelerdeki telif hakkı yasaları ile korunmaktadır. Medico, telif hakları bulunduğu bilgisini yayınlamak kaydıyla, yalnızca ticari olmayan ve bireysel kullanımınız için, Medico’daki materyalin tek bir kopyasını görüntülemenize izin verir veya indirmenizi kabul eder. Kullanılan materyalin herhangi bir yerine ve İçerik'te yer alan diğer telif hakkı ve mülkiyet hakları bildirimlerine örneğin: "Alimila Ltd, 2016. © Tüm hakları saklıdır" şeklinde bir ibare konulmalıdır. Medico üzerinde erişilebilen belirli yazılımların ve diğer öğelerin kullanımına yönelik herhangi bir özel kural, Site içinde başka bir yerde bulunabilir ve bu Hüküm ve Koşullara referans olarak dahil edilebilir.

Materyallerin unvanı Alimila veya lisansörlerine aittir. Bu Şartlar ve Koşullar Sözleşmesi tarafından açıkça izin verilmeyen materyallerin herhangi bir nedenle kullanımı, bu Şartlar ve Koşullar Sözleşmesi’nin ihlali anlamına gelir ve telif hakkı, ticari marka ve ilgili diğer yasaları ihlal edebilir. İçerik, materyal ve özellikler, Medico’nun editor ekibinin takdirine bağlı olarak haber verilmeksizin değiştirilebilir veya yayından kaldırılabilir. Burada tamamı açıkça verilmeyen tüm haklar Alimila'ya ve lisansörlerine aittir.

Bu Hüküm ve Koşullardan herhangi birini ihlal ederseniz, materyalleri kullanma izniniz otomatik olarak sona erer ve materyallerin herhangi bir kısmından elde ettiğiniz kopyaları derhal kullanımdan kaldırmanız/imha etmeniz gerekir.

 

 1. ALİMİLA VE LİSANS VERENLERİN SORUMLULUĞU

Medico ve İçeriğinin kullanımı kendi sorumluluğunuzdadır.

Medico’yu kullanırken, bilgiler Medico ve tedarikçilerinin kontrolü ve yetki alanı dışında olabilecek bir alan (server) üzerinden iletilecektir. Bu nedenle, Alimila, Medico’nun kullanımıyla bağlantılı olarak iletilen herhangi bir veri veya diğer bilgilerin gecikme, iletilememe, kesinti veya bozulma durumlarıyla ilgili veya benzeri durumlardan dolayı hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

Alimila Sitesi ve içeriği "olduğu gibi" esasına göre sağlanmıştır. Yukarıda belirtilenleri sınırlamadan Alimila, lisans verenleri ve tedarikçileri aşağıdakilerle ilgili hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez:

 1. İçeriğin, yazılımın, metnin, grafiklerin, bağlantıların veya Alimila Sitesi veya Alimila'nin kullanımı yoluyla sağlanan iletişimin doğruluğu, güvenilirliği, eksiksizliği, güncelliği veya zamanlaması.
 2. Reçeteli ilaç ürünleri ile ilgili bilgilerin açıklanması veya herhangi bir yazılım aracının Alimila Sitesinde bulunan İçeriğe ilişkin olarak onaylanması veya uygunluğunu gerektiren herhangi bir hükümet düzenlemesinin yerine getirilmesi.

 

Hiçbir koşulda Alimila, lisans verenleri, tedarikçileri veya Sitede belirtilen herhangi bir üçüncü taraf, herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, olası ve sonuç olarak ortaya çıkabilecek zararlar, kişisel yaralanma / ölüm, kaybedilen kar veya bunlardan kaynaklanan zararlar dahil). Bununla birlikte Site veya İçeriğinin kullanımı neticesinde garanti, sözleşme, kural veya başka bir yasal teoriye dayalı olup olmadığına ve Alimila'nin lisans verenlerinin, tedarikçilerinin Koşul ve Şartlarına bakılmaksızın, bu tür bir hasar olasılığını bildirmesi tavsiye edilir. Alimila, lisans verenleri, tedarikçileri, veya Sitede belirtilen üçüncü şahıslar, Kullanıcıların Siteyi, İçeriği veya Ortak Alanları kullanımları veya kötüye (aşağıda tanımlandığı şekilde) kullanılmasından kaynaklanan ölümler de dahil olmak üzere kişisel yaralanmalardan sorumlu değildir. Siteyi, herhangi bir İçeriği veya Ortak Alanları kullanımınızla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir olay iddiası, meydana gelen olaylara yol açan olayın tarihinden itibaren (1) yıl içinde yapılmalıdır. Bu Hüküm ve Koşullar kapsamındaki çözümler münhasırdır ve bu Hüküm ve Koşullarda açıkça belirtilenlerle sınırlıdır.

 

 1. KULLANICI GÖNDERİLERİ

Site’ye gönderdiğiniz kişisel bilgiler Medico Gizlilik Politikası'na tabidir. Bu Sözleşme ile Gizlilik Politikası arasında bir tutarsızlık olduğu  durumda , bu Sözleşme geçerli olacaktır.

Site, kendi işlevselliği içinde (Medico Sosyal, mesaj panoları, Uzmanımıza sor, vb.)  kullanıcıların Siteye (toplu olarak "Ortak Alanlar"da) içerik yüklemesine olanak tanır ve kullanıcılar, resmi markamız üzerinden "Sosyal Medya Platformları" nda (Facebook, Twitter, Google Plus, Pinterest, YouTube, Instagram, ve bunlarla sınırlı olmamak üzere) ve markalı hashtaglerde  içerik yükleyebilirler.. Herhangi bir kişi ya da kurumun haklarını ihlal eden Kullanıcılar Kamu Alanlarına veya Sosyal Medya Platformlarına hiçbir türde iletişim veya içerik yüklemeyeceğini veya iletemeyeceğini işbu sözleşme ile peşinen kabul etmiş sayılırlar. Kullanıcılar, Medico aracılığı ile Kamusal Alanlara veya Sosyal Medya Platformlarına gönderdikleri mesaj ve içeriklerin gizli olmadığını ve gizli kalmayacağını işbu sözleşme ile kabul etmiş sayılırlar. Herhangi bir Sosyal Medya Platformunun işletilmesinden, kullanım koşullarından veya politikalarından Alimila sorumlu değildir.

Site’ye herhangi bir nedenle e-postayla ("Bize Ulaşın" sayfasında listelenen e-posta adresleri de dahil olmak üzere) bir başvuruda bulunursanız, herhangi bir tarafın haklarını ihlal eden herhangi bir iletişim veya içeriği göndermeyeceğinizi veya iletmeyeceğinizi işbu sözleşme ile kabul edersiniz. Herhangi bir işletme bilgisi, fikir, konsept veya buluşu e-posta yoluyla Site’ye iletirseniz, bu tür bir bildirimin tüm amaçlar için gizli olmadığını ve gizli kalmayabileceğini kabul edersiniz. Böyle bir paylaşım yapmak isterseniz şirket yöneticilerimizden birebir görüşme için randevu alabileceğinizi bilmelisiniz.

Bir Kamusal Alan veya Sosyal Medya Platformu'na herhangi bir başvuruda bulunursanız veya herhangi bir işletme bilgisi, fikir, konsept veya buluşu e-posta yoluyla Site’ye gönderirseniz, bu içeriğin veya fikri mülkiyetin sahibine ait olduğunu bildiğinizi işbu sözleşme ile garanti edersiniz. Alimila, telif hakkı olmayan bir iletişim içeriğini herhangi bir medyada veya ortamda kullanmak, çoğaltmak, türev çalışmalar yapmak, değiştirmek, yayınlamak, düzenlemek, çevirmek, dağıtmak suretiyle insiyatif kullanabilir. Alimila, haklarını birden fazla alt lisans uygulaması aracılığıyla alt lisans verebilir. Herhangi bir işletme bilgisini, fikrini, konseptini veya buluşu gizli veya özel tutmak istiyorsanız, bunları Ortak Alanlara veya Sosyal Medya Platformlarına veya Alimila'ye e-posta ile göndermeyin. Her e-postayı zamanında yanıtlamaya çalışıyoruz, ancak bazen iş trafiği nedeniyle her zaman bunu başaramayabiliriz.

Gönderi dosyaları - Resim, Video, Ses Dosyaları

İşbu sözleşme ile Site’ye ve aynı isimli sosyal medya platformlarına yalnızca satın almış olduğunuz veya iletme ve lisanslama için tüm haklarına sahip olduğunuz ve  ticari marka, telif hakkı, veya başka bir kimsenin diğer herhangi bir hakkını ve gizliliğini ihlal etmediğiniz medyaları (fotoğraf, video veya ses gibi) göndermeyi veya yüklemeyi kabul etmiş sayılırsınız. Ünlülerin ve çizgi filmlerin veya çizgi roman resimlerinin fotoğrafları veya videoları genellikle sahibi tarafından telif hakkı ile korunmaktadır.

Gizliliğinizi korumak için , kendinizden veya bir başkasından Kişisel Olarak Tanımlanabilir Bilgiler (ad, telefon numarası, e-posta adresi veya web sitesi URL'si gibi) içeren hiçbir ortam göndermeyeceğinizi kabul edersiniz  . Diğer kişilerin görüntüleri veya videoları gibi ortamların izinleri olmadan yüklenmesi kesinlikle yasaktır.

Site’ye veya bir Sosyal Medya Platformu'na herhangi bir medya yüklüyorsanız medyanızda görünen tüm kişilerin iznini aldığınızı garanti etmiş sayılırsınız. Açık bir şekilde izin verilmediği sürece asla bir başkasının fotoğrafını veya videosunu göndermeyin.

Nefret, kötüye kullanma, rahatsız edici görüntüler veya davranış, müstehcenlik, pornografi, taciz edici ya da küfür içeren cinsel içerikli ifadeler veya geçerli yasa veya yönetmelikler uyarınca herhangi bir hukuki veya cezai sorumluluğa yol açabilecek herhangi bir söz ya da materyali içeren herhangi bir tür medyayı Site’ye yüklemek kesinlikle yasaktır. 

İşbu sözleşme ile herhangi bir bilgisayar yazılımının veya bu Web sitesinin işlevselliğini kesmek, yok etmek veya sınırlandırmak için tasarlanmış yazılım virüsleri veya başka herhangi bir bilgisayar kodu, dosya veya programı içeren hiçbir malzemeyi Site’ye yüklemeyeceğinizi kabul edersiniz.

Site’ye veya Sosyal Medya Platformu'na bir fotoğraf veya video gibi münhasır olmayan, dünya çapında, telifli veya telifsiz bir lisans içeren herhangi bir medya yükleyerek, medyayı ve medyaya dahil olan herhangi bir materyali kullanmak, kopyalamak, yazdırmak, görüntülemek, çoğaltmak, değiştirmek, yayınlamak,  iletmek ve dağıtmak kaydıyla ve;

gönderilen medyada herhangi bir kişinin veya kurumun resminin ve isminin kişi veya kurumun izni olmaksızın kullanılması, kopyalanması, yazdırılması, gösterilmesi, çoğaltılması, yayınlanması, iletilmesi ve dağıtılması suretiyle Site’ye, Alimila’ya ve bağlı şirketlerine yöneticilerine, memurlarına ve çalışanlarına karşı açılacak her türlü dava ve sonucunda yapılacak her türlü yaptırım ve cezalardan, oluşacak zararlardan dolayı ortaya çıkacak tüm maddi ve manevi kayıpları tazmin etmeyi ve avukatlık ücretleri de dahil tüm masrafları tazmin etmeyi işbu sözleşme ile kabul etmiş sayılırsınız.

Alimila, Site’ye sunulmadan önce tüm medyayı inceleme ve herhangi bir nedenle, önceden bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir nedenle, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir medyayı çıkarma hakkını saklı tutar.

Şifreler 

Site'de bilgi kaydetmenize ve saklamanıza izin veren birkaç araç vardır. Yetkisiz kişilerin Site şifrelerinize veya hesaplarınıza erişmesini engellemek için tüm makul adımları atmaktan sorumlusunuz.

 1. Kullanıcı adı ve parolalarınızın gizliliğini sağlamak ve kullanımını denetlemek sizin sorumluluğunuzdadır;
 2. Medico, hesabınıza ve şifrenize erişiminizi ve kullanımınızı onaylar, izler ve kontrol eder.
 3. Hesabınızın veya şifrenizin tehlikeye girdiğine inanıyorsanız veya bir şifreyi devre dışı bırakmak için başka bir neden varsa derhal Site Yönetimini bilgilendirin. Bize bir e-posta göndermek için sitemizin her sayfasının altında bulunan "Bize Ulaşın" bağlantılarını kullanın. Site’ye üye olarak Site'nin çalışmasına dahil olan diğer tüm kişi veya kuruluşlara, iletme, izleme, alma, saklama hakkını verdiğinizi kabul etmiş sayılırsınız, bilgilerinizi Sitenin çalışma konuları ile bağlantılı olarak kullanın. Alimila, gönderdiğiniz hiçbir bilgi veya sizin veya üçüncü taraflarınızın Alimila araçları ve hizmetleri kullanılarak iletilen veya alınan bilgileri kullanması veya kötüye kullanması konusunda hiçbir sorumluluk veya yükümlülük üstlenmez ve kabul etmez.

 

Medico Topluluğu Genel Alanlar ve Sosyal Medya Platformları

 

Mesaj panoları, bloglar, Uzmanımıza Sor, Kullanıcı Yorumları veya diğer üyelik gerektiren alanlar gibi bir Genel Alan kullanıyorsanız  veya herhangi bir Sosyal Medya Platformu'na bir ileti gönderirseniz, kendi iletişiminizden, bu iletileri göndermenin sonuçlarından yalnızca siz sorumlu olursunuz. Alimila ve lisans verenleri, Kamusal Alanlardaki veya Sosyal Medya Platformlarındaki iletişimlerin sonuçlarından sorumlu değildir. Kendinizi tehdit altında hissettiğiniz veya bir başkasının tehlikede olduğuna inandığınız durumlarda, derhal yerel yasa uygulayıcı kurumunuza başvurmalısınız. Acil bir tıbbi durumunuz olduğunu düşünüyorsanız, derhal doktorunuzu ve 112’yi arayın.

 

Ortak Alanlar ve Sosyal Medya Platformlarını kullanma izniniz varsa, aşağıdaki eylemlerin bu Hüküm ve Koşulların önemli bir ihlalini teşkil edeceğini kabul edersiniz.

 

 • Yerel, ulusal veya uluslararası yasalara aykırı herhangi bir amaç için bir Kamusal Alan veya Sosyal Medya Platformu kullanmak;
 • Başkalarının fikri mülkiyet haklarını veya başkalarının gizlilik veya tanıtım haklarını ihlal eden materyal yayınlamak;
 • Alimila tarafından tamamen kendi takdirine bağlı olarak yasadışı, müstehcen, küçük düşürücü, tehdit edici, taciz edici, küfürlü, kaba, nefret dolu veya başka herhangi bir kişi veya kuruluşa utanç verici ileti veya materyal yayınlamak;
 • İş ilanı veya ilan vermek;
 • Bir uyarı aldıktan sonra, normal diyalog akışını bozmaya devam etmek veya tartışılan konu ile ilgili olmayan yorumlar yayınlamak (tartışmanın serbest formda olduğu açık değilse);
 • Zincir mektupları veya piramit şemaları yayınlamak;
 • Başka bir kişiyi taklit etmek;
 • Virüsleri veya diğer zararlı bilgisayar kodlarını dağıtmak;
 • E-posta adresleri de dahil olmak üzere, başkalarının hakkında yasal olmayan yöntemlerle izinsiz bilgi toplama
 • Başkalarının veya diğer kuruluşların kimliğinizi, yorumları yayınlamak veya görüntülemek için kullanmasına izin vermek

Aynı notu bir kereden fazla göndermek veya başka bir kimsenin Kamusal Alan, Sosyal Medya Platformu veya Siteyi kullanmasını veya bunlardan faydalanmasını yasaklayan veya engelleyen "spam" göndermek; veya Site’yi veya müşterilerinden veya tedarikçilerinden herhangi birini herhangi bir sorumluluk veya zarara maruz bırakan herhangi bir davranışta bulunmak.

 

Alimila, Aşağıdakilerin Herhangi Birini veya Tümünü Yapma Hakkını saklı tutar (ancak Zorunlu Değildir):

Diyaloğu herkese açık sohbet odalarına kaydeder.

Bir iletişim(ler)in bu bölümün şartlarına uymadığı yönündeki iddiaları araştırır ve bu iletişim(ler)in tamamen kendi takdirine bağlı olarak kaldırılmasını sağlar.

Kötü niyetli, yasadışı veya rahatsız edici olan veya bu Şartlar ve Koşullara uymadığı halde yapılan iletişimleri kaldırır.

Bir kullanıcının, bu Hüküm ve Koşulları ihlal etmesi durumunda, herhangi bir veya tüm Ortak Alanlara ve / veya sine erişimini sonlandırır.

Ortak Alanlardaki veya bir Sosyal Medya Platformundaki herhangi bir iletişimi izler, düzenler veya yasal zorunluluklar durumunda ifşa eder.

Alimila Sitesinde yayınlanan haberleşmeleri, bu haberleşmelerin bu standartları ihlal edip etmediğinden bağımsız olarak düzenler veya siler.

 

Alimila veya lisans verenleri, yukarıda belirtilen faaliyetlerin yerine getirilmesi veya performans göstermemesi için Alimila Sitesinin kullanıcıları veya herhangi başka bir kişi veya kuruluş için sorumluluk üstlenmez.

 

Reklamlar, Aramalar ve Diğer Sitelere Bağlantılar

 

Alimila, üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar sağlayabilir. Alimila ayrıca belirli siteleri girdiğiniz arama terimlerine öncelikli yanıtlar olarak seçebilir ve Alimila reklamverenlerin belirli arama terimlerine reklamlarla veya sponsorlu içerikle yanıt vermesine izin vermeyi kabul edebilir. Alimila herhangi bir üçüncü taraf web sitesindeki içeriği önermez ve onaylamaz. Alimila, bağlantılı üçüncü taraf sitelerin, Alimila Sitesinde çerçeveli sitelerin, arama sonucu olarak üçüncü taraf sitelerin içeriğini veya üçüncü taraf reklamların içeriğinden sorumlu değildir ve içeriği veya doğruluğu hakkında herhangi bir beyanda bulunmaz. Üçüncü taraf web sitelerini kullanımınız kendi sorumluluğunuzdadır ve bu tür sitelerin kullanım koşullarına tabidir. Alimila, Alimila Sitesinde tanıtılan hiçbir ürün, hizmet veya tedaviyi onaylamamaktadır. Daha fazla bilgi için Reklam Politikası  ve  Sponsor Politikamız.

 

Tazminat

İşbu sözleşme ile burada yazılı Hüküm ve Koşulları ihlal etmeniz veya bu Hüküm ve Koşulları yerine getirmeyişinizden kaynaklandığı iddia edilmekte olan durumlar nedeniyle yasalar karşısında Alimila ve Site’yi, memurlarını, direktörlerini, Çalışanlarını, acentelerini, lisans verenlerini ve tedarikçilerini, sınırlama olmaksızın, makul yasal ve muhasebe ücretlerini de içeren tüm iddia, işlem veya talep, borç ve uzlaşmaya karşı ve bunlara zarar vermeden savunmayı ve oluşacak zararlara karşı tazmin etmeyi kabul ettiğinizi beyan ve taahhüt etmiş sayılırsınız.

 

Genel

Alimila, İstanbul Türkiye yerleşimli bir şirkettir. Site İçeriğine erişim ücretsizdir. Siteye belirli kişiler tarafından veya belirli ülkelerde erişim yasal olmayabilir. Alimila Ağına Türkiye dışından erişirseniz, bunu yapmak kendi sorumluluğunuzdadır ve yetki alanınızın yasalarına uymakla ilgili sorumluluk size aittir.

 

Aşağıdaki hükümler, herhangi bir nedenle bu Sözleşmenin süresinin dolmasına veya sona ermesine dayanır: Sorumluluk, Kullanıcı Gönderimleri, Kullanıcı Gönderileri - resim, video, ses dosyaları, Tazminat, Yetki ve Tam Sözleşme.

 

Yargı

İşbu sözleşme ile Alimila ile herhangi bir anlaşmazlık için veya Site kullanımınızla ilgili herhangi bir şekilde münhasır yargı yetkisinin, İstanbul mahkemelerinde bulunduğunu ve mahkemelerde kişisel yargı yetkisinin kullanılmasını açıkça onayladığınızı Kabul ve taahhüt etmiş olursunuz. Alimila'yı veya bağlı şirketlerini, yan kuruluşlarını, Çalışanlarını, yüklenicilerini, görevlilerini, yöneticilerini, telekomünikasyon sağlayıcılarını ve içerik sağlayıcılarını içeren herhangi bir iddia dahil olmak üzere, böyle bir anlaşmazlık ile bağlantılı olarak bu Şartlar ve Koşullar, yasalar ile çatışması ilkelerine bakılmaksızın, Gürcistan Devletinin içsel yasalarına tabidir. Bu Hüküm ve Koşulların herhangi bir hükmünün yetkili yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkeme tarafından geçersiz olduğu tespit edilirse, söz konusu hükümlerin geçersizliği, yürürlükte olan ve yürürlükte kalacak bu Hüküm ve Koşulların geri kalan hükümlerinin geçerliliğini etkilemeyecektir. Bu Hüküm ve Koşullardan hiçbirinden feragat, bu tür bir terim veya koşuldan veya başka bir terim veya koşuldan başka veya devam eden bir feragat olarak kabul edilmeyecektir.

 

İhbar ve Çıkarma İşlemleri; ve Telif Hakkı Temsilcisi

 

Sitede veya Siteden erişilebilecek herhangi bir materyalin telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, Alimila'nin telif hakkı temsilcisiyle (aşağıda belirtilen) temasa geçerek ve aşağıdaki bilgileri sağlayarak bu malzemelerin (veya bunlara erişimin) kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

 • İhlal edildiğini düşündüğünüz telif hakkı alınmış çalışmanın tespiti. Lütfen çalışmayı tanımlayın ve mümkünse çalışmanın yetkili bir versiyonunun bir kopyasını veya konumunu (örneğin URL) ekleyin.
 • İhlal ettiğini düşündüğünüz malzemenin tanımı ve yeri. Lütfen materyali tanımlayın ve bize URL'sini veya materyali bulmamızı sağlayacak ilgili diğer bilgileri verin.
 • Adınız, adresiniz, telefon numaranız ve (varsa) e-posta adresiniz.
 • Materyallerin kullanımından şikayet edilenlerin telif hakkı sahibi, vekili veya yasa tarafından yetkilendirilmediğine dair iyi bir inanca sahip olduğunuza dair bir ifade.
 • Sağladığınız bilgilerin doğru olduğunu ve “hak ihlali cezası altında” olduğunu belirten bir ifade, telif hakkı sahibi olduğunuzu veya telif hakkı sahibinin adına hareket etmeye yetkili olduğunuzu belirtin.

 

 • Telif hakkı sahibinden veya yetkili temsilcisinden bir imza veya elektronik eşdeğeri.

 

Alimila'nin bu web sitesiyle ilgili telif hakkı sorunları için temsilcisi aşağıdaki gibidir:

Dr.İbrahim Eralp Yurtsever

Telif hakkı sahiplerinin haklarını korumak amacıyla Alimila, uygun durumlarda Siteyi tekrar eden ihlal edenlerin abonelerinin ve hesap sahiplerinin feshine ilişkin bir politika izler.

Anlaşmanın Tamamlanması

Site’  de belirli bir "yasal bildirimde" açıkça belirtilmediği sürece, bu Şartlar ve Koşullar ve  Gizlilik Politikası  , Site’nin ve İçeriğinin kullanımı ile ilgili olarak siz ve Alimila arasındaki tüm sözleşmeyi oluşturur.

İşbirliğiniz için şimdiden teşekkürler. Umarız Medico.ist Sitesini yararlı ve kullanışlı bulursunuz. Bu web sitesiyle ilgili, çalışmayan bağlantıların raporları dahil olmak üzere sorular veya yorumlarınızı “Bize Ulaşın” Formumuzu kullanarak veya info@medico.ist adresine e-posta yoluyla bize gönderebilirsiniz. Alimila Ltd Atalar Mahallesi Halit Paşa Caddesi No:51A 34862 Kartal İstanbul

 

Son güncelleme tarihi 5 Mayıs 2019